«Qizilqum» bosh murabbiyi 20 million so‘m pora bilan qo‘lga tushdi
Navoiy shahridagi «Qizilqum» professional futbol klubining «U-19» jamoasi bosh murabbiyi tomonidan sodir etilgan noqonuniy holat fosh etildi. Bu haqda O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi (O‘FA) ma’lum qildi.
Samarqandda Xorvatiya konsulligi ochilishi mumkin
Samarqand shahrida Xorvatiya konsulligi ochilishi mumkin. Bu haqda O‘zA xabar berdi. Xorvatiya parlamenti delegatsiyasining Samarqandga tashrifi davomida bu masala muhokama qilingan.
Silk Road Samarkand xalqaro turizm markazi hududida zamonaviy dor yo‘li (kanat yo‘li) qurilishi boshlandi. Bu haqda Samarqand shahar hokimligi xabar berdi.
Bukmekerlik xizmatlarini reklama qilgan blogerlar javobgarlikka tortildi
Bukmekerlik xizmatlarini reklama qilgan blogerlar ma’muriy javobgarlikka tortildi. Bu haqda Raqobat qo‘mitasi xabar berdi.
Rossiya Oliy sudi Google’ga qarshi 91,5 kvintillion rubl miqdorida jarima qo‘lladi
Rossiya Oliy sudi uchta pastki instansiya qarorlarini bekor qilmaslikka qaror qildi va rus telekanallari tomonidan Google’ga qarshi qo‘yilgan 91,5 kvintillion rubl miqdoridagi talablarni dolzarb deb tan oldi. Bu haqda RIA Novosti xabar berdi.
Ilon Mask Netflixga o‘zi haqida «qora tanli» qahramon ishtirokida serial olishni taklif qildi
Ilon Mask X ijtimoiy tarmog‘idagi sahifasida Netflix striming servisiga o‘zi haqida serial suratga olishni taklif qildi. Unda milliarder «qora tanli» inson sifatida tasvirlanishi lozimligini kinoya bilan ta’kidlagan.
Tramp Mirziyoyev haqida nimalar dedi — video
AQShning Vashington shahri mezbonlik qilayotgan Tinchlik kengashining dastlabki yig‘ilishida Donald Tramp Shavkat Mirziyoyev va O‘zbekiston haqida iliq fikrlar bildirdi. Tarmoqlarda uning Mirziyoyevni tanishtirgani aks etgan videolar tarqaldi.
Hazoraspda litsenziyasiz ishlagan «zapravka» 41 mln so‘m jarimaga tortildi
Xorazm viloyatining Hazorasp tumanidagi «M.M.D.» MChJga qarashli avtomobillarga yonilg‘i quyish shoxobchasi jarimaga tortildi. Bu haqda «O‘zenergoinspeksiya» xabar berdi.
Mark Sukerberg Instagram bolalarni nishonga olgani haqidagi ayblovlarni rad etdi
Los-Anjelesda bo‘lib o‘tayotgan sud jarayonida Meta rahbari Mark Sukerberg kompaniya 13 yoshgacha bo‘lgan bolalarning platformadan foydalanishiga ruxsat bermasligini ma’lum qildi. Bu haqda Reuters xabar bermoqda.